Με μεγάλη συμμετοχή και ενθουσιασμό πραγματοποιήθηκε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η εκδήλωση "Μικροί μεγάλοι εν δράσει". Η αυλή του σχολείου γέμισε με παιδιά και γονείς που έπαιξαν άλλοτε μαζί και άλλες φορές χώρια διάφορα παιχνίδια. Οι γονείς δοκίμασαν τους εαυτούς τους στο τζαμί, στο μπάσκετ, στο βόλευ και θυμήθηκαν ξανά τα παιδικά τους χρόνια. Τα παιδιά έπαιξαν ψαράδες, μπαλονοδρομίες, μοντέρνο πένταθλο, πατουσοδρομίες και άλλα πολλά, χάρηκαν και ευχαριστήθηκαν πολύ την ημέρα. Ενδιάμεσα από τα παιχνίδια γινόταν θεατρικό παιχνίδι που συμμετείχαν όλοι, καθώς και αερόμπικ. Ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα μέρα, καθώς το σχολείο έμεινε ανοιχτό και τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να παίξουν με τους γονείς τους οργανωμένα παιχνίδια. Το "Μικροί μεγάλοι εν δράσει" αποτελεί μια εκδήλωση που τείνει να γίνει θεσμός για το 1ο Δημοτικό Σχολείο.