2012-13

Στο τέλος της σχολικής χρονιάς και για να είμαστε ταιριαστοί με το ετήσιο project που ήταν αφιερωμένο στο νερό, κάναμε αθλητικές εκδηλώσεις (με τη συμμετοχή όλων των παιδιών) αφιερωμένες στο νερό (μιλάμε για πολύ νερό). Οι φωτογραφίες "μιλούν" και λένε όσα 1000 λέξεις.

ΒΟΛΕΪ ΣΑΛΑΣ

Πριν από λίγο καιρό το Σχολείο μας πήρε μέρος σε ένα τουρνουά βόλεϊ. Η ευθύνη της διοργάνωσης ήταν του Δήμου Λαγκαδά σε συνεργασία με τον Αθλητικό Σύλλογο Λαγκαδά. Το τουρνουά έγινε στο Δημοτικό Γυμναστήριο Λαγυνών.

ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΑΛΑΣ

Η ομάδα μπάσκετ του 1ου Δημοτικού Σχολείου Λαγκαδά πήρε για πρώτη φορά μέρος στο τουρνουά «Μπάσκετ Σάλας» που διοργάνωσε ο Δήμος Λαγκαδά στο κλειστό γυμναστήριο Ερμή Λαγκαδά. Ο Δήμος Λαγκαδά βοήθησε με λεωφορεία για τη μεταφορά των παικτών. Με προπονητή μας τον καθηγητή της Φυσικής Αγωγής Δημήτρη Πέτρου, η ομάδα του σχολείου μας κατάφερε να πάρει την πρώτη θέση.