2013-14

Κάθε χρόνο η ΣΤ τάξη είναι αυτή που ετοιμάζει και παρουσιάζει τη γιορτή για την 25 Μαρτίου. Έτσι και φέτος οι μαθητές της ΣΤ τάξης και οι δασκάλες τους κ. Πλατσουκίδου Έφη και κ. Τσουκαλά Δέσποινα μας ετοίμασαν μια όμορφή και συγκινητική γιορτή.

Η τάξη μας (ΤΕΤΑΡΤΗ) είχε αναλάβει να οργανώσει τη γιορτή για την 28η Οκτωβρίου του 1940.

Σχεδόν ένα μήνα πριν τη γιoρτή ξεκινήσαμε τις πρόβες.

Τα σκετσάκια που επιλέξανε οι δάσκαλοί μας ήταν τέλεια! Στις πρόβες περνούσαμε πολύ καλά καθώς βελτιωνόμασταν μέρα με τη μέρα. Μας έδωσε μερικές συμβουλές και η κυρία Ιωάννα που ξέρει από αυτά και έτσι το αποτέλεσμα που βγήκε ήταν πολύ καλό. Ήταν μια γιορτή όπου τιμήσαμε τους ήρωες του '40.

Φέτος η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε στις 23 Δεκεμβρίου και οργανώθηκε και από τα δύο τμήματα της δευτέρας τάξης.