Το Σχολείο μας ενημερώνει ότι τις επόμενες ημέρες θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω δράσεις:

• Την Πέμπτη 9 Ιουνίου θα πραγατοποιηθεί κατά τη διάρκεια του ωρολογίου προγράμματος, ενημερωτική ομιλία σχετικά με την υγιεινή διατροφή της Διαιτολόγου - Διατροφολόγου κ. Μαρκέλλας Μπαϊρακτάρη στους μαθητές του σχολείου μας.
  •  Την Παρασκευή 10 Ιουνίου θα πραγματοποιηθούν δράσεις καθ΄όλη τη διάρκεια της λειτουργίας του σχολείου. Οι δράσεις έχουν ως κεντρικό θέμα την υγιεινή διατροφή και περιλαμβάνουν παιχνίδια, κρυπτόλεξα, παντομίμες, διασκευασμένα τραγούδια, θέατρο σκιών χορευτικά και διάφορα άλλα. Ακόμη θα γίνει παρασκευή και διανομή φυσικών χυμών και φαγητών.
  • Την Τρίτη 14 Ιουνίου, στη διάρκεια του ωρολογίου προγράμματος, θα πραγματοποιηθούν αθλητικές δραστηριότητες, (συναγωνιστικά και διασκεδαστικά παιχνίδια, αθλοπαιδιές, παραδοσιακοί χοροί) με τη συμμετοχή όλων των τάξεων.
  • Την Τετάρτη 15 Ιουνίου στις 9:00 θα γίνει η τελετή αποχαιρετισμού της ΣΤ τάξης και η απονομή των τίτλων σπουδών.