Την Τετάρτη 6 Απριλίου και ώρα 6.30 μμ. στη μαθητική βιβλιοθήκη του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση

με θέμα: Διαδίκτυο και ασφάλεια: Λύκος ή αρνάκι;

Εισηγήτρια ήταν η κ. Χάιδω Μιζέλη , Ηλεκτρονικός  Mηχανικός, Msc,  η οποία με επιχειρήματα και αντικειμενικότητα παρουσίασε τα υπέρ και τα κατά  της ενασχόλησης των μαθητών με το διαδίκτυο.

Ακολούθησε ζωηρός και γόνιμος διάλογος  μεταξύ των συμμετεχόντων. Αν και ο αριθμός των γονέων που συμμετείχαν στην εκδήλωση ήταν μικρός  λόγω του μεγάλου ενδιαφέροντος και της ευρύτητας του θέματος δεσμευόμαστε ότι θα ακολουθήσει και δεύτερη συνάντηση.

Υ.Γ. Ο Σύλλογος  Διδασκόντων του Σχολείου ευχαριστεί θερμά την κ. Μιζέλη για την εθελοντική συμμετοχή της  και τη συμβολή της στην πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

Δείτε ή κατεβάστε την παρουσίαση της εκδήλωσης