Στα πλαίσια της Χριστουγεννιάτικης γιορτής του Σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε θεατρική παράσταση από τους μαθητές της Β τάξης. Το θέμα της παράστασης ήταν «Ο νέος χρόνος» και όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό.

Τη γενική επιστασία για τη διοργάνωση της γιορτής είχε η δασκάλα της Β τάξης Μέλισσα Πόνη. Το εξαιρετικό σκηνικό της παράστασης επιμελήθηκαν η δασκάλα του ΣΤ2 Χρύσα Μιχαλούδη και ο συνάδελφος Γιάννης Καλιντερίδης, ενώ οι πρωταγωνιστές έδρασαν κάτω από τη σκηνοθετική ομπρέλα της δασκάλας του ΣΤ1 Ιωάννας Κατσαρού. Η γιορτή πλαισιώθηκε από τη χορωδία των μαθητών της Έκτης τάξης, φυσικά με τη σημαντική συμβολή του καθηγητή της Μουσικής Δημήτρη Ατζέμη. Το έργο ήταν σύγχρονο και τα σχόλια απο όσους παρακολούθησαν την παράσταση ήταν άκρως ικανοποιητικά.