Μετά την πολλή πετυχημένη συμμετοχή μας στο περσινό Φεστιβάλ Παιδείας του Δήμου μας, αποφασίσαμε να συμμετάσχουμε και φέτος. Συζητώντας μεταξύ μας καταλήξαμε να έχουμε τριπλή συμμετοχή: έκθεση ζωγραφικής, μικρή χορωδία και θεατρική παράσταση.

Οι εκπαιδευτικοί που ενεπλάκησαν στη διαδικασία ήταν οι:

κ. Μαυρίδου Χρύσα που σκηνοθέτησε τη θεατρική παράσταση Γκόλφω για πάντα (ηθοποιοί ήταν οι μαθητές του Β2),

κ. Τσιτιρίδου Βιργινία υπο τις οδηγίες της οποίας τα παιδιά μεγαλούργησαν στα εικαστικά και ο

κ. Τσιμπραγός Γιώργος υπό τη μπαγκέτα του οποίου τα παιδιά απέδωσαν μουσικά κομμάτια.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 10 Ιουνίου στην Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων αλλά και στους κοινόχρηστους χώρους του σχολείου (όπου αναρτήθηκαν τα έργα των παιδιών) και ώρα 6.30μμ. Περιττεύει μάλλον να πούμε ότι ήταν ένα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ απόγευμα και είμαστε όλοι περήφανοι για την εκδήλωση αυτή.