Την Πέμπτη στις 22 Δεκεμβρίου, η έκτη τάξη του 1ου Δημοτικού Σχολείου Λαγκαδά, στο πλαίσιο του προγράμματος που κάνουμε για την υγιεινή διατροφή με τίτλο «Το φαΐ μου, η ζωή μου», επισκεφθήκαμε το EuropeanSchoolRadio. Εκεί, πραγματοποιήσαμε μία ζωντανή ραδιοφωνική εκπομπή! Όταν φτάσαμε στο Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Θεσσαλονίκης, όπου έγινε η εκπομπή μας, στην αρχή, oκαθένας έκανε πρόβα τα λόγια του και ύστερα ξεκουραστήκαμε, κάνοντας ένα μικρό διάλειμμα. Στις 11:00, ξεκινήσαμε την εκπομπή μας. Όταν τελείωσε, επιστρέψαμε στο σχολείο με το λεωφορείο, ικανοποιημένοι από την απόδοσή μας. Αυτή η εκδρομή ήταν πολύ ξεχωριστή και γι? αυτό θα τη θυμόμαστε πάντα!!!

Το αρχείο της εκπομπής είναι διαθέσιμο για ακρόαση.

Μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή κάνοντας τα εξής:

Μπείτε στην ιστοσελίδα www.europeanschoolradio.eu  πατήστε τη λέξη Συμμετοχές, ανοίγει η σελίδα και βρείτε το σχολείο (είναι 34ο στη σειρά κατάταξης). Όταν βρείτε το σχολείο μας στη δεξιά πλευρά της σειράς πατήστε το κουμπί Πληροφορίες, ανοίγει η καρτέλα του σχολείου μας και πατώντας Ιστορικό εκπομπών θα δείτε τις αποθηκευμένες εκπομπές, με κλικ στο κουμπί Αναπαραγωγή μπορείτε να ακούσετε τις εκπομπές που έχουν γίνει μέχρι σήμερα.

ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ!!!!!!