Στις 7 Μαΐου  ημέρα  Πέμπτη πήγαμε στο Θέατρο Δάσους για να δούμε την παράσταση «Νεφέλες» ένα έργο γραμμένο από τον Αριστοφάνη.  Αυτή η φανταστική ημέρα άρχισε στο σχολείο όπου περιμέναμε το λεωφορείο με ανυπομονησία. Όταν ήρθε το λεωφορείο μπήκαμε μέσα και χαρήκαμε την διαδρομή. Μόλις φτάσαμε περπατήσαμε λίγο για να βρούμε το θέατρο. Ήταν πολύ ωραία παράσταση γιατί μιλούσε για έναν πατέρα και για τον γιό του που του έπαιρνε όλα τα λεφτά. Έτσι ο πατέρας χρωστούσε παντού και στο κράτος. Για να γλιτώσει τα δικαστήρια ήθελε να γράψει τον γιο του στο σχολείο του Σωκράτη για να μάθει τον δίκαιο κα τον άδικο λόγο. Όμως έβαλε τον γιό του να μάθει μόνο τον άδικο λόγο και γρήγορα το μετάνιωσε. Είχε ωραία κουστούμια ήταν αστείο και είχε πολλά σχολεία.  η παράσταση μιλούσε για έναν άνθρωπο. Ήταν μια πολύ ωραία παράσταση που όλοι την απολαύσαμε και μας άρεσε πάρα πολύ. Στη συνέχεια πήγαμε  στα Ιαματικά Λουτρά Λαγκαδά και κάτσαμε και εκεί περίπου 1,30 ώρα και περάσαμε πολύ ωραία.